چگونه لوستری برای خانه بخریم

حتما صحنه‌هایی از فیلم‌های دوران باستان را که در منزل خانواده‌های اشرافی آویزهای بسیار بزرگ فلزی با تعدادی شمع از سقف آویزان شده بود و خودنمایی می‌کرد به خاطر دارید. اکنون هم همان صحنه‌ها تکرار می‌شود، اما با استفاده از جریان الکتریسیته و آویزهایی ظریف‌تر از قبل، در حالی که خبری از اشرافی‌گری نیست.

1 (1)

امروز استفاده از لوستر برای همه ما به امری طبیعی تبدیل شده و این وسیله جزو یکی از لوازم منزل شناخته می‌شود. با این حال لوستر صرفا به عنوان وسیله‌ای برای روشنایی شناخته نمی‌شود ، چون اگر این‌طور بود، می‌توان با استفاده از یک یا چند لامپ ساده هم به روشنایی دلخواهمان برسیم، بنابراین قرار است با استفاده از لوستر علاوه بر روشنایی به جلوه و شکوه منزل یا محل کارمان بیفزاییم. بنابراین جای تردید نیست بیشتر ما برای خرید و انتخاب این وسیله زمان گذاشته و به دنبال بهترین‌ها با توجه به توان مالی خودمان باشیم. این گزارش شما را با برخی نکات لازم در خرید این چراغ حیاتی خانه و همچنین قیمت‌های آن آشنا می‌کند.

فضاهای مختلف نیازمند نوری متناسب با کاربرد آن هستند؛ بنابراین اولین موضوع در خرید لوستر این است که تناسب آن را با محیط در نظر بگیرید. به عنوان مثال برای اتاق کار داخل شرکت نیازی نیست لوستری با شعله‌های زیاد و متنوع انتخاب کنید و برعکس اگر قصد خرید لوستر برای اتاق ‌پذیرایی دارید باید با توجه به این موضوع محصول مورد نظرتان را انتخاب کنید به‌گونه‌ای که مطمئن باشید نور حاصل از روشنایی لوستر تمامی اجزای مبلمان شما را نمایان خواهد کرد.

امروزه با توجه به توسعه زندگی شهری و البته استفاده از نوآوری‌های مهندسی، منازل و محل کارمان کمی متفاوت‌تر از سال‌های قبل شده است. توسعه آپارتمان‌نشینی و کوچک‌شدن ابعاد منازل همه و همه دست به دست هم داده تا آیتم‌های متفاوتی را هنگام خرید لوستر گوشزد کند.

به همین دلیل دو نکته از مهم‌ترین مواردی که باید هنگام خرید لوستر به آن توجه کنیم ارتفاع و وسعت سقف اتاق‌ است‌. هرچند معمولا مهندسان هنگام تهیه نقشه ساختمان استانداردهایی را در نظر می‌گیرند، اما بازهم بد نیست خودمان ارتفاع سقف اتاق را اندازه بگیریم و نیم نگاهی هم به وسعت سقف آن داشته باشیم. لازم به یادآوری است که استاندارد ارتفاع سقف اتاق‌های امروزی از 2.85 ‌ تا سه متر است، اما درباره وسعت آن نمی‌توان استانداردی در نظر گرفت، چون متناسب با متراژ منزل تغییر خواهد داشت. امروزه استفاده از سقف‌های کاذب در منازل یا محل کار بسیار رایج شده است و تعداد زیادی هالوژن‌ روشنایی محیط را تامین می‌کنند ، بنابراین لوستر کاملا زینتی خواهد بود.

نکته دیگر در خرید لوستر، سبک آن است. کمی به سبک زندگی خودتان دقت کنید و ببینید آیا وسایل داخل منزل یا شرکت شما از طراحی‌های مدرن امروزی بهره گرفته‌اند یا این که کلا فردی سنتی هستید و این موضوع را در انتخاب وسایل زندگی نیز رعایت می‌کنید. پس از آن وارد فروشگاه شوید و لوستر مورد نظرتان را انتخاب کنید، چون اگر لوستر انتخاب شده شما تناسبی با دیگر لوازم منزل نداشته باشد علاوه بر این که نمی‌تواند در نمایان‌کردن جلوه و شکوه منزل شما کارایی داشته باشد بدون تردید به سرعت از آن خسته شده و آن را از سقف پایین می‌آورید.

بر این اساس اگر منزل یا محل کاری مدرن را برای خودتان تدارک دیده‌اید، می‌توانید به محصولات دیجیتالی یا همان لوسترهای ال‌ای‌دی امروزی نظر داشته باشید، اما اگر هنوز هم سنتی زندگی می‌کنید نیازی به انتخاب لوسترهای لوکس و مدرن امروزی با کنترل از راه دور برای کم و زیاد کردن میزان نور یا تنظیم تایمر برای خاموش‌شدن لوستر نیست.

دیدگاه‌تان را بنویسید: