وب یا وب سایت در حقیقت چیست؟

وب مجموعه ای از صفحات وب مرتبط به هم است.

%d9%85%d8%ae%d8%a7%d8%b7%d8%a8%db%8c%d9%86-%d9%88%d8%a8-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa

 امروزه شما به هر طرفی که نگاه می کنید آدرس های اینترنتی را مشاهده می کنید که این آدرس ها شما را به صفحاتی در اینترنت هدایت می کنند تا اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهند.بیشتر این آدرس ها با www آغاز شده که مخفف سه کلمه World Wide Web می باشد.

وب قسمتی ازدنیای اینترنت است که شامل متن، عکس و تصویر یا حتی صدا می باشد که بعضی از این صفحاتبه هم مرتبط بوده و شما را به صفحه دیگر حرکت می دهند. همانطور که میدانید برای دسترسی به این صفحات نیاز به چند چیز دارید:

ابتدا شما باید مشترک یکی از شرکتهای سرویس دهنده اینترنت شوید که به این شرکتها ISP می گویند.ISP مخفف Internet Service Providers است. سپس شما برای مشاهده صفحات نیاز به یک برنامه به اسم مرورگر وب Web browser دارید مانند:  Internet explorer, Netscape Navigator, Opera,Mozilla  تا کدهای متنی این صفحات را ترجمه کرده و به صورت یک سری اطلاعات قابل فهم برای ما نمایش دهند. داخل این مرورگرها کادری(Address bar) است که شما می توانید آدرس های اینترنتی را وارد کرده و پس از فشار دادن دکمه Enter برروی کیبورد منتظر نمایش یک وب سایت باشید. اگر دقت کرده باشید پس از این عمل کلمه http درجلوی آدرس وارد شده اضافه می گردد که مخففHyperText Transport Protocol  میباشد، این کلمه به مرورگرمیفهماند، این آدرس از چه پیوند و تکنولوژی می خواهد برای نمایش صفحه استفاده کند، چون پروتکلهای مختلفی هست مانند: FTP که مخفف File Transfer Protocol .،  نام فنی آدرسهای اینترنتی  URL می باشد که این اصطلاح مخفف سه کلمه Universal Resource Locator  است.

 

دیدگاه‌تان را بنویسید: